KOCAKÖY

     Mehmet Şakir MEMİŞ

    Kocaköy İlçe Nüfus Müdürü

 

 

 

KOCAKÖY NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz 1991 yılında ilçe statüsüne kavuşmuş, 9 mahalle,  12 Köy ve 15 mezra dan oluşmaktadır.
2009 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt sitemine göre Merkez deki nüfus dağılımı 2.852 kadın 3.032 erkek toplam 5.884,  Köyler 4.899 kadın ve 4.935 erkek olmak üzere 9.834 dır. Merkez ve Köy  toplamı 15.718 dır. Vatandaşlarımızın hemen tümü Adrese Dayalı Nüfus kayıt Sistemine dâhil edilmiştir.
43 Nüfus Aile Kütüğü mevcut olup, aktif ve pasif nüfus toplamı 38.204 tür. Nüfus Müdürlüğü kira mukabilinde Mülkiyeti Özel İdare Müdürlüğüne ait Hükümet Konağının 1. katında bir servis ve bir Müdür odasından müteşekkildir. 1 Müdür ve 3 V.H.K.İşletmeni tarafından hizmetler yürütülmektedir. Hizmetli kadrosu yoktur.

İş ve İşlemler günü birlik çevrimiçi sistemi ile yapılmaktadır. Nüfus Müdürlüğünün iş ve işlemlerinden Vatandaşımız son derece memnundur. Vatandaşlarımız ile çok güzel bir iletişim mevcuttur Hizmetli kadrosunun tahsisi uygun olacaktır.
Köy ve mezralarımız dolaşılarak kayıtsız olanlar tespit edilerek kayıt altına alınmıştır. Tespit edilen saklı nüfusların tüm tescil edilmiştir. Bir tanesi de Jandarma tahkikatında dır.  Hemen hiç saklı nüfusumuz kalmamıştır. Evli olup ta resmi nikâh’ını yapmayanlar tespit edilerek Muhtarlarımız ile birlikte resmi nikâhları kıyılmıştır. İlçemiz de Nüfus işlemleri ile ilgili bir sıkıntımız yoktur.
Kurumlarımız ile sıkı iş birliği neticesinde okulda okuyup ta kayıtsız öğrencilerimiz yoktur. Adrese Dayalı Kayıt Sistemine ikamet edenlerin tümü kayıt edilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlara yazı yazılarak adres kaydı olmayan veya yeni atananlar da kayıt altına alınmaktadır.

 

İletişim:

Tel: 0412 811 26 69

Fax:0412 811 22 48

 

 

Kocaköy İlçe Nüfus Müdürlüğü eski hali


Kocaköy İlçe Nüfus Müdürlüğü yeni hali

İl Nüfus Müdürü

Amacımız hedef değil,gelişmeye doğru bir yolculuktur

 

                                     Semanur BAŞGÜL

                   Diyarbakır İl Nufus ve Vatandaşlık Müdürü

NÜFUS PERSONELİ ETKİNLİK VE DUYURULAR